Luottamushenkilöt 2017-

Liedon Perussuomalaisten valtuusto-, lautakunta- ja muut luottamushenkilöpaikat 2017-2021

Valtuutetut: Juhani Pilpola, valtuustoryhmän pj. (Raukkala), Marko Friberg (Pokkola) ja Sari Repo (Hyvättylä)
Varavaltuutetut: Sirke Ketonen (Asema), Toni Latvalehto (Hyvättylä) ja Raimo Lankila (Yliskulma)

Valtuuston Vaaliltk: Juhani Pilpola, varajäsen
Kunnanhallitus: Juhani Pilpola ja varajäsen Raimo Lankila
Tarkastusltk: Sirke Ketonen, varajäsen

Kaavaltk: Juhani Pilpola, kunnanhallituksen varaedustaja
Tekninenltk: vpj Marko Friberg, varajäsen Veikko Mörsky (Asema)
Keskusvaaliltk: Mauri Grof (Päivästö), varajäsen

Elinkeinotoimikunta: Sirke Ketonen, varajäsen Sari Repo

Lounais-Suomen koulutuskuntayhtymän valtuusto: Simo Satto (Karvala), varajäsen Hannu Tuparinne (Vieru)
Maakuntavaltuusto: Sari Repo, varajäsen Marko Friberg
Maakuntahallitus ja maankäyttöjaosto: Juhani Pilpola

Kiinteistötoimitusten uskottu mies: Esa Pausio (Suopohja)
Käräjäoikeuden lautamies: Mika Lehestö (Kilpijoki)

Liedon Lämmön hallitus: Raimo Lankila

Liedon Lämmön yhtiökokous: Toni Latvalehto, varajäsen Simo Satto
Turun Seudun Veden yhtiökokous: Osmo Airaksinen (Ilmarinen), varajäsen Veikko Mörsky
Kuntarahoituksen yhtiökokousedustaja: Juhani Pilpola, varaedustaja Raimo Lankila
Lounais-Suomen vesiensuojeluyhdistys kokousedustaja: Teppo Lehto (Hyvättylä), varaedustaja Toni Latvalehto
Suurilan vesiyhtiön yhtiökokousedustaja: Mikko Raitis (Tarvasjoki), varalla Mika Lehestö
Suurilanrivin hallitus: pj. Raimo Lankila , varajäsen Teppo Lehto
Ajoharjoitteluradan yhtiökokous: Sirke Ketonen, varalla Teppo Lehto
Liikenneturvallisuustyöryhmä: Marko Friberg ja varalla Osmo Airaksinen
Lounais-Suomen Pelastusalan liitto: Veikko Mörsky, varalla Marko Friberg

Parravahanveden yhtiökokous: Simo Satto ja varaedustaja Hannu Tuparinne

Medbit Oy yhtiökokousedustaja: Juhani Pilpola, varaedustaja Hannu Tuparinne

Varsinais-Suomen liiton edustajainkokous 2017: Sari Repo, varalla Juhani Pilpola

Vaalilautakunnat 2017:
Yliskulma Anne Siltala, puheenjohtaja, Sari Heinonen 5. varajäsen
Kirkonkulma pohjoinen Hannu Tuparinne, 2. varajäsen
Asema Jouni Mettälä, 1. varajäsen, Matti Koivisto 3. varajäsen
Ilmarinen Tarja Saarinen, jäsen
Littoinen Matti Halsvaha, jäsen, Johanna Friberg, 5. varajäsen
Loukinainen Satu Lankila, jäsen
Kirkonkulma eteläinen Sofia Satto, varapj., Simo Pilpola 3. varajäsen
Tarvasjoki Roope Lahti, jäsen

Seurakunta:
Valtuusto Juhani Pilpola, jäsen ja Marko Friberg, varavaltuutettu
Diakoniatyön johtokunta -2016 Marko Friberg, varajäsen
Lapsi- ja nuorisotyön johtokunta -2016 Anne Siltala, jäsen
Lähetystyön johtokunta -2016 Sari Repo, varajäsen